Fotbal / Rezultatele serii de marți din Liga Campionilor VIDEO

0
11

Echipa britanică de fotbal Liverpool a învins cu 1-0 în deplasare pe Inter Milano, gruparea antrenată de Cristian Chivu, în etapa a şasea a grupei Ligii Campionilor.

Golul decisiv a fost marcat de Szoboszlai în minutul 88, din penalty, după un fault comis de Bastoni şi confirmat de arbitrajul video. Inter a avut probleme încă din start, pierzându-i pe Calhanoglu, în minutul 11, şi pe Acerbi, în minutul 31, ambii accidentaţi.

La scurt timp după ieşirea lui Acerbi, Liverpool a înscris prin Konate, dar reuşita a fost anulată pentru un henţ la Ekitike. Englezii au controlat repriza secundă, iar Sommer a intervenit decisiv la şutul lui Bradley, din minutul 80.

Inter rămâne pe locul 5 în grupă cu 12 puncte, iar Liverpool urcă pe locul 8, tot cu 12 puncte.

În partida PSV Eindhoven – Atletico Madrid, scor final 2 la 3, românul Dennis Man a intrat în minutul 59, la scorul de 3-1 pentru spanioli. În alt joc, Barcelona a revenit de la 0 la 1 și a câștigat prin dubla lui Kounde, scor 2 la 1, în fața germanilor de la Eintracht Frankfurt.

Rezultatele etapei a şasea din Liga Campionilor:

Kairat Almaty – Olympiacos Pireu 0-1
Bayern Munchen – Sporting Lisabona 3-1
AS Monaco – Galatasaray 1-0
Atalanta – Chelsea 2-1
FC Barcelona – Eintracht Frankfurt 2-1
Inter Milano – FC Liverpool 0-1
PSV Eindhoven – Atletico Madrid 2-3
Union St. Gilloise – Olympique Marseille 2-3
Tottenham – Slavia Praga 3-0

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.